Usługi rejestry wyszukiwarki
Wyszukiwanie on-line, usługi internetowe i telefoniczne.
APLIKACJA "SCHRONY"
Na stronie Państwowej Straży Pożarnej uruchomiona została aplikacja z adresami schronów. W aplikacji, każdy może sprawdzić odpowiedni adres i znaleźć najbliższy swojego adresu schron, ukrycie albo miejsce doraźnego schronienia.
Więcej: Wyszukaj miejsce doraźnego schronienia
Regionalny System Ostrzegania (RSO)
RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach. Alarmy, ostrzeżenia i komunikaty publikowane są na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w naziemnej telewizji cyfrowej z wykorzystaniem napisów, w telegazecie, a także w aplikacji RSO na telefon i poprzez SMS. Za pomocą RSO rozpowszechniane są również poradniki dotyczące postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Więcej:
- Regionalny System Ostrzegania (RSO)
- RSO - Poradnik obywatela
- Ostrzeżenia dla powiatu olsztyńskiego
- Utrudnienia na drogach wojewódzkich
- Aktualne prognozowane warunki drogowe w Polsce
- Stan wód
- Komunikaty województwa warmińsko-mazurskiego
- RSO - najczęściej zadawane pytania
POGOTOWIE KARTOWE
Pogotowie kartowe to nowoczesna usługa telefoniczna, która umożliwia natychmiastowe blokowanie karty kredytowej, czy karty bankomatowej. Natychmiastowa blokada karty bankowej skutecznie ogranicza Twoje straty finansowe w przypadku kradzieży lub zagubienia karty płatniczej.
Więcej: http://www.pogotowiekartowe.pl/.
SYSTEM ZASTRZEGANIA KART
Więcej: http://zastrzegam.pl/.
BEZPIECZNY AUTOBUS
Bezpieczny Autobus" to usługa świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne ubezpieczenie OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można zapisać i wydrukować. Informacja o autobusie jest bezpłatna. Rodzicu sprwdź autobus, który wiezie Twoje dziecko.
Więcej: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/.
HISTORIA POJAZDU
Historia Pojazdu to usługa świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o pojeździe otrzymuje się bezpłatnie.
Więcej: https://historiapojazdu.gov.pl/.
SPRAWDZENIE OC SPRAWCY WYPADKU
Formularz służy do zweryfikowania czy posiadacz wskazanego pojazdu mechanicznego jest objęty ochroną ubezpieczenia OC na podany dzień. Zgodnie z zapisem art. 104 ust. 9 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych UFG udostępnia przez swoją stronę internetową informację o zawarciu umowy ubezpieczenia OC przez posiadacza danego pojazdu oraz nazwę zakładu ubezpieczeń, z którym ta umowa została zawarta, bez ujawniania danych osobowych posiadacza pojazdu.
Więcej: Formularz - sprawdź oc sprawcy wypadku.
WYSZUKIWARKA SEWIK
Wyszukiwarka sewik.pl jest niekomercyjnym serwisem umożliwiającym przeszukiwanie danych dotyczących zdarzeń drogowych na terenie Polski.
Więcej: System Ewidencji Wypadków i Kolizji
CENTRALNY REJESTR LEKARZY RP
Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej udostępniony został Centralny Rejestr Lekarzy RP, z którego może skorzystać każdy obywatel. Samorząd lekarski zdecydował o udostępnieniu Rejestru w Internecie dla określonych celów, którymi są możliwości sprawdzenia danych o lekarzu przez zainteresowanego pacjenta oraz sprawdzeniu lekarza przez innego lekarza w celach związanych z procesem leczenia pacjenta.
Sekcja rejestru umożliwia sprawdzenie podstawowych informacji o lekarzu i lekarzu dentyście na podstawie znanego numeru prawa wykonywania zawodu (PWZ), imienia i nazwiska lub numeru PESEL.
Więcej: CRL RP
Rejestr Podmiotów Wykonujących dzialalnośc Leczniczą zwany w skrócie RPWDL zawiera informacje o wszystkich podmoiotach mających zezwolenie na prowadzenie działalności leczniczej. Prowadzony jest przez właściwy miejscowo organ rejestrowy, zzgodnie z ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dzz.U. Nr 112, poz 654).
Więcej: http://rpwdl.csioz.gov.pl.
PLATFORMA REJESTRÓW MEDYCZNYCH
Więcej: https://rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/
KTO MA LEK
Więcej: https://ktomalek.pl/
MOBILNA WYSZUKIWARKA LEKÓW REFUNDOWANYCH
Więcej: MWLR
WYSZUKIWARKA ŚWIADCZEŃ MEDYCZNYCH
Więcej: http://www.nfz-olsztyn.pl/wyszukiwarka/.
MEDIS – INFORMATOR MEDYCZNY
Informator Medyczny MEDIS to wydawany od lutego 1995 roku miesięcznik, w którym znajduje się aktualna i usystematyzowana w prosty i przejrzysty sposób informacja o gabinetach i placówkach medycznych. Informator składa się z części zawierającej alfabetycznie poukładane informacje o gabinetach i placówkach medycznych oraz z części w której zamieszczone są informacje szczegółowe w formie ogłoszeń ramkowych.
Więcej: http://medis.info.pl/gazetka.
ZNAJDŹ KOMINIARZA
RJPS
Więcej: http://rjps.mpips.gov.pl.
EWIDENCJA ZAKŁADÓW LECZNICZYCH DLA ZWIERZĄT
Więcej: http://www.wmilwet.pl/zaklady-lecznicze/ewidencja-zakladow-leczniczych/
WERYFIKACJA PODSTAWOWYCH INFORMACJI
O LEKARZU WETERYNARII
Więcej: https://wetsystems.org.pl/WetSystemsInfo/lwinfo.html
REJESTR SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
Więcej: Znajdź szkołę, placówkę oświatową.
BAZA WYPOCZYNKU
RODZICU, O TYM MUSISZ PAMIĘTAĆ
Organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci w zgłoszeniu ma obowiązek podać m.in. dane dotyczące miejsca wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, liczby uczestników, zatrudnionej kadry oraz programu pracy z dziećmi. Musi również zapewnić dostęp do opieki medycznej.
Dzięki temu wizytatorzy mogą skontrolować miejsca wypoczynku nie tylko przed, ale i w trakcie pobytu dzieci. Podobne kontrole może przeprowadzać straż pożarna i sanepid. Informacje o poszczególnych zgłoszeniach przesyłane są elektronicznie do właściwych miejscowo służb sprawujących nadzór nad wypoczynkiem.
Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka, przed wykupieniem turnusu, może sprawdzić organizatora w specjalnie utworzonej bazie wypoczynku. Znajdują się w niej wszystkie legalnie organizowane obozy, kolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku. W bazie wypoczynku znajdują się informacje o organizatorze, m.in. jego adres, numer telefonu, e-mail, termin oraz lokalizacja wypoczynku.
Więcej: Odszukaj zgłoszenie.
PORTAL TURYSTYKI DZIECIĘCEJ
Więcej: http://www.kogis.pl/
SERWIS WAKACYJNY
Więcej: https://www.serwiswakacyjny.com/szukaj.html
CENTRALNA EWIDENCJA I WYKAZY W TURYSTYCE
Więcej: https://turystyka.gov.pl/cwoh/index
ELEKTRONICZNE KSIEGI WIECZYSTE
Więcej: https://ekw.ms.gov.pl.
PUBLICZNY REJESTR
SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW NA TLE SEKSUALNYM
Więcej: Rejestr publiczny
DARMOWA POMOC PRAWNA
Więcej: Mapa punktów
Więcej: Wyszukiwarka.
POSZUKIWANIE OFERT PRACY I PRACOWNIKÓW
Więcej: Centralna Baza Ofert Pracy