Pokaz filmu ”Pola tętniące życiem” i warsztaty przyrodnicze dla dzieci

piątek 10 lipca 2015

GOK W Stawigudzie, Towarzystwo Przyrodnicze Bocian oraz HOBBITON zapraszają wszystkich na pokaz filmu przyrodniczego p.t. ”Pola tętniące życiem” oraz warsztaty przyrodnicze dla dzieci w ramach projektu edukacyjnego "Pola tętniące życiem - kampania edukacyjna na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym"...


Pokaz filmu ”Pola tętniące życiem” i warsztaty przyrodnicze dla dzieci

GOK W Stawigudzie, Towarzystwo Przyrodnicze Bocian oraz HOBBITON zapraszają wszystkich na pokaz filmu przyrodniczego p.t. ”Pola tętniące życiem” oraz warsztaty przyrodnicze dla dzieci w ramach projektu edukacyjnego "Pola tętniące życiem - kampania edukacyjna na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym"
Kiedy i gdzie?
GOK Stawiguda 16 lipca godz. 11:00 – 14:00
Świetlica "Nad Łyną" w Rusi 17 lipca godz. 10:00 – 13:00

Spotkanie z przyrodą pól rozpoczniemy pokazem krótkiego filmu, który z pewnością zaciekawi zarówno młodszych jak i starszych widzów. Następnie wybierzemy się na wycieczkę na pobliskie tętniące życiem pola i przyjrzymy się przyrodzie z bliska. Dzieci będą miały okazję za pomocą specjalnych siatek na owady i motyle złapać mieszkańców łąki i obejrzeć pod lupą. Ponadto będziemy obserwować ptaki i uczyć się rozpoznawania podstawowych gatunków krajobrazu rolniczego. Pomogą nam w tym lornetki i własne uszy.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: www.pola.bocian.org

"Pola tętniące życiem - kampania edukacyjna na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym" to projekt edukacyjny, którego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej wartości przyrodniczej terenów rolniczych Polski oraz propagowanie działań prowadzących do jej zachowania.

Animatorem lokalnym projektu w powiecie olsztyńskim i giżyckim jest:
Justyna Cilulko-Dołęga
Kontakt i info:
www.hobbiton.pl; e-mail: ; tel. 89 6120533, 500534416

Projekt „Pola tętniące życiem – kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym” dofinansowany przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach funduszy EOG.