Aktualności

01 lipca o 12:01

Fundacja PZU ogłosiła konkurs „Fundacja PZU z Kulturą”.

Celem Konkursu jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej - szkół podstawowych, przedszkoli (bezpośrednimi beneficjentami mogą być dzieci w wieku od 5 lat), liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia, branżowych szkół II stopnia, szkół specjalnych przysposabiających do pracy lub szkół policealnych) z obszarów wiejskich i małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), w szczególności do tzw. kultury wysokiej oraz zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, na poziomie lokalnym lub ogólnopolskim.
Podstawą ubiegania się o dotację jest złożenie wniosku o dotację przez stronę internetową Fundacji https://fundacja.pzu.pl/, w zakładce „Złóż wniosek”.
Nabór wniosków od 1 lipca do 31 lipca br. Decyduje data złożenia Wniosku w postaci elektronicznej w systemie on-line, na stronie https://fundacja.pzu.pl
W ramach Konkursu dofinansowane mogą być jedynie projekty trwające do 6 miesięcy, w terminie od 01.10.2021 r. do 01.04.2022 r. Wysokość wnioskowanej dotacji nie może przekroczyć 15 000 zł
Wymagany jest minimalny wkład własny finansowy w dotowany projekt w wysokości minimum 10% wartości dotacji.
Koordynator Projektu nie może być jednocześnie osobą pobierającą wynagrodzenie z tytułu kosztów programowych.
Więcej: https://fundacja.pzu.pl/_fileserver/item/1514372

czytaj więcej na Facebooku

29 czerwca o 18:59

Gratulacje i podziękowania dla prezesów OSP

czytaj więcej na Facebooku

29 czerwca o 07:43

I. Projekt FOLM „From Outdoors to Labour Market” (Od natury do rynku pracy)
Program przeznaczony jest dla osób w wieku 18-29 lat, mieszkających w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim, nieuczących się i niepracujących, które chciałyby wyjść z dotychczasowego schematu działania, zmotywować się do kontynuowania nauki czy zaistnieć na rynku pracy. Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności życiowych i zawodowych młodych ludzi, tak aby mogli stać się aktywni na rynku pracy i zmotywowani do kontynuowania nauki.
Realizacja projektu składa się z trzech etapów:
- 7-dniowa wyprawa, podczas której praktycznie nie ma kontaktu z cywilizacją; w jej trakcie uczestnicy współpracują przy budowaniu bazy biwakowej, gotowaniu na ogniu i codziennych wędrówkach: taka aktywność pod okiem doświadczonych trenerów pozwala odnaleźć swoje mocne strony i podnieść poziom wielu umiejętności takich jak praca w grupie, komunikacja itp.
- warsztaty, które mają pomóc w odnalezieniu motywacji;
- praca z trenerem, który pomaga wyznaczyć uczestnikom cele na przyszłość i opracować drogę do ich osiągnięcia.
Udział w programie FOLM jest bezpłatny i nie wymaga doświadczenia plenerowego ani dobrej kondycji. Na wyprawę w teren trzeba mieć jedynie odzież na zmianę oraz przybory toaletowe, całe pozostałe wyposażenie zapewnia CIE, tj. buty turystyczne, namiot, plecak, kuchenkę, żywność, śpiwór oraz inne niezbędne akcesoria. Grupy liczą od 6 do 8 osób.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo pod linkiem http://ciedu.eu/projekt-folm/ II. Projekt MOC WARMII
Program przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 25 lat, mieszkają w województwie warmińsko-mazurskim i chciałyby wyjść z dotychczasowego schematu działania, zmienić kierunek swojej kariery zawodowej lub dokonać innej pozytywnej życiowej przemiany. Osoby te bez względu na wykształcenie czy status zatrudnienia, posiadają słabiej rozwinięte kompetencje podstawowe.
Udział w programie jest bezpłatny i tak jak w projekcie FOLM składa się z trzech etapów tj. 7- dniowej wyprawy, warsztatów oraz pracy z trenerem. Udział w projekcie nie wymaga od uczestników doświadczenia plenerowego ani dobrej kondycji.
Na wyprawę w teren trzeba mieć odzież na zmianę oraz przybory toaletowe, całe pozostałe wyposażenie zapewnia CIE. Grupy liczą od 6 do 8 osób.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo pod linkiem http://ciedu.eu/moc-warmii/

czytaj więcej na Facebooku

28 czerwca o 12:55

Urząd Gminy w Stawigudzie prosi o zachowanie ostrożności podczas kąpieli w jeziorach na terenie gminy. Z uwagi na panujące warunku atmosferyczne zaobserwowano zakwity sinic. Aby ustrzec się przed szkodliwym działaniem toksyn sinicowych, należy unikać kontaktu z wodą o zmienionej barwie i nieprzyjemnym zapachu. Toksyczne zakwity sinicowe mogą wywoływać szereg niepożądanych objawów, takich jak: wysypka na skórze, gorączka, swędzenie i łzawienie oczu, mdłości, biegunki, bóle mięśni i stawów.

czytaj więcej na Facebooku

25 czerwca o 10:17

Świetna okazja, by odkryć nową pasję. Polecamy!

czytaj więcej na Facebooku

25 czerwca o 10:15

Zapraszamy serdecznie na malarską przygodę

czytaj więcej na Facebooku

‹ Pierwsza  < 106 107 108 109 110 >  Ostatnia ›